Firmy se bojí vzdělávat své zaměstnance. Brání tím ale svému rozvoji

Výzkumy ukazují, že více než polovina pracovníků (55 %) si myslí, že zaměstnavatelé se zdráhají investovat do jejich školení. Obávají se totiž ztráty investic při přechodu zaměstnanců pro konkurenta. Je tento pohled ale oprávněný?

Obava o bezpečí svých vložených investic je logická. Místo orientace na možné negativní scénáře by si měl ale zaměstnavatel položit jinou otázku: „Jaké jsou výhody, pokud zainvestuji do svých zaměstnanců?“

Jak získat silnou pozici na trhu

Stále více je třeba držet krok s vývojem na rychle se měnícím trhu. V minulosti bylo potřeba velké množství dělníků, kteří stáli v továrnách u pracovních linek. Dnes se většina práce dělá na stroji, který ovládá obsluha. Druh práce se neustále mění a požadavky na odpovídající znalosti taktéž. Častá školení jsou tedy nezbytná k neustálému zvyšování produktivity a získání konkurenční výhody.

Organizace investující do svých zaměstnanců posilují svou pozici na trhu práce ve srovnání s konkurencí. Jsou schopni přilákat a udržet ty nejlepší lidi. To zvyšuje růstovou a inovační kapacitu. Známými příklady jsou Google nebo Apple. Podnikatel Richard Branson také rád investuje do zaměstnanců své společnosti Virgin. Název jeho diplomové práce zní: “Trénujte lidi dost dobře, aby mohli odjet, a pečujte o ně tak, aby nechtěli.”

Potřeby trhu práce se vyvíjejí stále rychleji. Stává se tedy běžným, že zaměstnavatel a zaměstnanec musí investovat do nových poznatků. Bez nových znalostí by na trhu neobstál žádný jednotlivec ani organizace.

Zůstaňte atraktivní pro zaměstnavatele

Technologický pokrok způsobuje, že informace, které byly kdysi velmi cenné, jsou dnes prakticky bez užitku. Příkladem může být správa výplatních listů nebo dílčí manuální profese. Zmínit lze i některé nové metody léčby v nemocnicích, kdy se zaměstnanci bez pravidelných školení stávají zbytečnými.

Školení a vzdělávání mohou i motivovat a zvyšovat spokojenost s prací. Důvodů může být mnoho, ať už jde o osobní ambice, pocit větší jistoty zaměstnání nebo ocenění kolegů a klientů. Vzdělávání určitě nevyřeší všechny možné problémy, ale za správných podmínek lze toho hodně získat.

Déhora Academy

Společnost Déhora poskytuje certifikovaná školení, semináře, workshopy a odborné kurzy v mnoha různých aspektech personálního plánování. Domluvte si schůzku s naším konzultantem a on vám může pomoci vybrat školení přesně padnoucí vašim potřebám.

Čtěte dál

Podívejte se na další články, které by vás mohly zajímat:

Roman Urban podruhé hostem DVTV: O produktivitě nebo zkracování pracovní doby

Rozhovory najdete zde: Pro zhlédnutí rozhovoru s Emmou Smetanou v DVTV navštivte tento ODKAZ Pro zhlédnutí první návštěvy DVTV klikněte…

Roman Urban v Dobrém ránu na ČT2: O zkracování pracovní doby i samo-plánování

Konzultant Roman Urban byl ve čtvrtek 21. června hostem pořadu Dobré ráno. S moderátory si povídal o vývoji a trendech…

Vznik a vývoj institutu pracovní doby v českých zemích – 1. část

I když Ius regale montanorum (Právo horního regálu) či zákon o osmihodinové pracovní době do určité doby předstihly vývoj pracovní…