V dnešní době začíná být otázka zavádění čtyřdenního pracovního týdne poměrně frekventovaná napříč pracovním prostředím. Některé firmy již tento koncept zavádí každý pracovní týden, jiné jej mají například jednou za měsíc.
Obavy plynoucí ze zavedení čtyřdenního pracovního týdne bychom mohli shrnout do následujících otázek:
🤔 Stihne se veškerá práce, která má být odvedena?
🤔 Bude dosahováno dostatečného požadovaného výkonu?
🤔 Nebudou zaměstnanci pod větším tlakem v případě, že musí stihnout dosavadní práci za kratší čas?
Odpovědi na dané otázky jsou předmětem průběžného vyhodnocování, pokud se firma pro tento způsob směřování rozhodne.
Naproti tomu výhody plynoucí ze zavedení čtyřdenního pracovního týdne mohou být ve prospěch podpory zajištění rovnováhy mezi osobním a pracovním životem, zvýšení spokojenosti a well-beingu zaměstnanců.
Rozhodnutí pro zavedení čtyřdenního pracovního týdne – jako jiné formy pružné pracovní doby – není jednoduché a nese s sebou mnoho výzev a otázek, které je nezbytné průběžně vyhodnocovat. Důležitou podmínkou úspěšného zavedení zkráceného pracovního týdne je efektivní řízení času a vhodný způsob plánování.
Čtyřdenní pracovní týden není možné aplikovat ve všech oblastech a všech organizacích. Každopádně v organizacích, ve kterých je tento způsob práce možné zavést, stojí za úvahu tento koncept vyzkoušet. A zároveň se neomezujme jen variantu pondělí až čtvrtek či úterý až pátek.
Pocit pohody a spokojenosti, moderním pojmem well-being, je v dnešní době velmi frekventovaným výrazem. Well-being zahrnuje fyzické, mentální, ale i emoční…
Dnešní rychlá doba sebou nese mnoho výzev na různých úrovních. Pracovní prostředí nevyjímaje. V dynamickém pracovním prostředí je klíčové nejen přitahovat…
Při rozhodování o výběru vhodného zaměstnavatele může hrát roli mnoho aspektů. V dnešní době se pomalu začíná rozšiřovat nabídka inovativního zaměstnaneckého…